Galatasaray yeni tesisi Kemerburgaz’a mı kuruyor?

Galatasaray yeni tesisi Kemerburgaz’a kurma yolunda. Florya ve Riva arazilerinin satışıyla ilgili önemli yol alan Galatasaray yönetimi, diğer taraftan yeni alt yapı tesislerinin nereye kurulacağı konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Yönetim rotasını Kemerburgaz’a çevirmiş durumda..

Galatasaray yönetiminin favorisi Kemerburgaz

İki değerli arazisi Florya ve Riva’nın satışı ve Galatasaray kulübünün borçlarının ödenmesinde etkili oldu. Galatasaray yeni sportif tesisleri için de rotasını Kemerburgaz’a çevirmiş durumda. Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre Galatasaray’a önerilen 3 farklı yer arasında bulunan Kemerburgaz Kasımpaşa Tesisleri’ne yakın bir arazide karar kılan yönetim, konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde girişimlerde bulunmaya hazırlanıyor.

49 yıllığına kadar kiralama

Galatasaray’ın Kemerburgaz’da kendisine sunulan araziyi 49 yıllığına kiralaması ve arazi için de para ödememesi bekleniyor. Buna karşılık Galatasaray yeni tesisi kendi imkanlarıyla gerçekleştirecek ve inşaatın tamamlanmasının ardından da alt yapı ile beraber futbol branşının buraya naklini gerçekleştirecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*