Gaziantep Arena Stadı ne zaman bitecek?

Yeni Gaziantep stadı

Gaziantep Arena Stadı ne zaman bitecek sorusunun cevabını bi çok sporsever, özellikle Gaziantepspor taraftarı merak ediyor. Gaziantep’in yeni stadyumu, Toki’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı protokola bağlı olarak 106 bin dönüm arazi üzerine inşa ediliyor. Gaziantep yeni stadı tasarım olarak da göz dolduruyor. 33 bin seyirci kapasiteli olacak Gaziantep arenanın görüntüsü mozaik görünümünde olacak. Yeni Gaziantep stadı’nın diğer bir özelliği de, Stadyum rengarenk olacak. Herkesi kendine hayran bırakacak Yeni Gaziantep stadı led ışıklarla donatılacak. Bir diğer özelliği de Gaziantepspor gol attığında stadyum rengarenk olacak, Gaziantepspor gol yediğinde ise led ışıklar mor olarak değişecek.

Yeni Gaziantep Stadı ne zaman bitecek?
Yeni Gaziantep Stadı’nın inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Stadyum her gün biraz daha yükseliyor. Bitiş tarihi Gaziantepspor taraftarı tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Stadın yüzde 80 kaba inşaatı tamamlandı. Çalışmalar hız kesmeden devam ederken stadın da yıl sonunda bitirilmesi planlanıyor. En geç önümüzdeki sezonun ikinci devresine yetiştirilmeye çalışılacak.

Yeni Gaziantep Stadı nerede?
Yeni Gaziantep Stadı, Şehitkamil ilçesine bağlı Beylerbeyi Mahallesi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmiş arazide inşa ediliyor. Gaziantep arena stadı tamamlandığında şu an da kullanılan mevcut Kamil Ocak Stadyumu yıkılıp yeri TOKİ’ye (Toplu Konut İdaresi) devredilecek.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*