Samsun Arena

Türkiye’nin önemli futbol şehirlerinden birisi olan Samsun ve şehrin simgelerinden birisi haline gelmiş olan Samsun spor, bir süredir devam eden suskunluğunu, Samsun Arena ya da 19 Mayıs Stadyumu ile bozacağa benziyor. Stadyum ismini yazarken kesin bir sonuca varamamamızın nedeni ise, henüz stadyum ismi ile ilgili tam bir karara varılamamış olması.

Samsun Arena son durum olarak neredeyse tamamlanma aşamasına gelmiş durumda. Tribün çalışmaları tamamlanan stadyumda, bu alanda geriye bir tek koltuk düzenlemelerinin kaldığını söylemek mümkün. Çatı çalışmaları konusunda da, çelik yapıların yerleşiminin neredeyse tamamlandığını ve geriye bir tek kaplama malzemeleri ile enerji üretimi için gerekli panellerin yerleşim işlemlerinin kaldığını söylemek gerek. 2015 yılının ortalarına geldiğimiz şu günlerde, stadyumun teslim tarihi çok ufak bir gecikme ile de olsa, yeni sezona yetişecek gibi durmakta.

Samsun Arena tamamlandığında, tam bir spor kompleksi görünümüne sahip olacak. İçerisinde bulunan tesisler sayesinde, gençler 12 farklı spor dalı ile ilgilenebilecekler. Bunun yanında, güneş enerjisinden yararlanma, alttan ısıtma sistemi ve modern drenaj yapısı sayesinde stadyum, modern statların sahip olduğu pek çok özelliği de içinde barındıracak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*