Sivas Arena

Sivas deplasmanı, her takım açısından korkutucu bir deplasman olma özelliğine sahip. Ancak bunun nedeni sadece Sivas sporun sahip olduğu kaliteli kadro değil… Özellikle kış aylarında oldukça soğuk bir havaya sahip olan Sivas, stadyumunun da çağın gerekliliklerine ayak uyduramaması nedeniyle, sporcu sağlığı açısından olumsuz durumların ortaya çıkmasına neden olmaktaydı. Ancak TOKİ tarafından temelleri 2013 itibariyle atılan Sivas Arena son durum itibariyle neredeyse bitme aşamasına gelmiş durumda ve yukarıda sayılan bütün bu sorunlar tamamen ortadan kalkıyor.

26.700 kişilik bir kapasiteye sahip olması planlanan Sivas Arena, sadece bir futbol sahası olma özelliğine sahip değil. İçerisinde bulunacak 1 adet atletizm pisti ve 2 adet yüzme havuzu gibi kompleksler ile tam bir spor alanı olarak tasarlandı. Bunun yanında, stadyum çatısına yerleştirilecek özel paneller sayesinde, kendi enerji ihtiyaçlarının bir kısmını içeriden giderecek olan stat, Türkiye’nin ilk ekolojik stadı olma özelliğine de sahip.

Sivas’ın sahip olduğu hava şartları göz önüne alınarak, zemin altına yerleştirilecek ısıtma sistemleri ile de bu alanda bir ilk olacak Sivas Arena, şu anda tribün inşaat çalışmalarını noktalamış ve çatı inşaatı ile çevre düzenlemeleri ile son aşamaya gelmiş durumda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*