Yeni Akhisar Stadı Akhisar Arena

Süper Ligin en sempatik takımlarından birisi olan Akhisar Belediye Spor, standartlara uygun bir stadyuma sahip olmamasından dolayı, Süper Lige çıktığı sezondan itibaren maçlarını sürekli Manisa merkezde bulunan stadyumda oynamak zorunda kalıyordu. Ancak TOKİ tarafından yapımı üstlenilen Yeni Akhisar Stadı Akhisar Arena son durum olarak, kısa bir süre içerisinde bu sorunların biteceğini müjdeliyor.

Türkiye içerisinde büyük bir stadyum hamlesi başlatılmış durumda. Pek çok Süper Lig takımı ve alt liglerde bulunan ancak köklü geçmişe sahip olan bazı takımlar da yeni stat yapımları ile maçlarını daha modern yapılarda oynamak için atılım başlatmış durumda. Akhisar Belediye Spor da bu gelişim hamlesi içerisinde Yeni Akhisar Stadı ile yerini almış durumda. 13.000 kişilik kapasitesi ile yeni yapılan stadyumlar arasında en düşük kapasiteye sahip olan Akhisar Arena, buna rağmen bulunduğu konum itibariyle ve modern tasarımıyla kentin tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir yapı.

Şu anda kaba inşaat çalışmaları ve tribün yapılanmalarının devam ettiği stadyum da tüm çalışmaların tamamlanarak, stadın kullanıma hazır hale gelebilmesi için yaklaşık 1 yıllık bir süreden bahsedilmekte.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*