Yeni Eskişehir Stadyumu

Anadolu futbolu dendiğinde akla gelen ilk takımlardan birisi olan Eskişehir Spor ( nam – ı diyar Es – Es ) sadece futbol sahasında kazandığı büyük başarılar ile değil, aynı zamanda tribün alanında getirdiği yenilikler ile de pek çok konuda öncü olmuş bir takımdır. Şimdi meşhur Eskişehir taraftarı coşkusunu ve takımına bağlılığını Yeni Eskişehir Stadında göstermeye hazırlanıyor.

Sazova parkı yakınlarında, yapımına 2012 yılında başlanan stadyum, modern soyunma odaları, bay – bayan ve engelliler için oluşturulan modern kullanım alanları, modern tıbba uygun müdahale odaları ile yeni nesil stadyumların sahip olduğu bütün avantajlara uygun olarak tasarlanmış bir proje.

Yapımı aşamasında, ödeme sorunları gibi pek çok farklı nedenden dolayı birçok kez durma noktasına gelen inşaat çalışmalarına rağmen Yeni Eskişehir Stadı son durum itibariyle büyük oranda tamamlanmış durumda. Stadyumun kaba inşaatı tamamen tamamlanırken, yeni aşamada çatı düzenlemelerine geçilmiş durumda. Çelik konstürksiyon çalışmaları devam eden çatı aşamasının yanında, ince işçiliklerin de devam ettiğini söylemek gerekiyor. Ağaçlandırma çalışmaları ve koltuk düzenlemelerinin tamamlanmasıyla birlikte, stadyumun kullanıma hazır hale geleceği belirtilmekte.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*