Yeni Trabzon Stadı

Trabzonspor, geçmişinde kazanmış olduğu büyük başarılar kadar, Avni Aker’in sahip olduğu o ünlü atmosfer ile de bilinen bir takım. Ancak gerek Galatasaray ve Fenerbahçe’nin stadyum projelerini bitirmeleri, gerekse de Beşiktaş’ın yeni stadyum çalışmalarına hummalı bir şekilde devam etmesi, Trabzonspor’un da bu alanda bir atılım yapmasını zorunlu hale getirdi.

İşte bu amaç doğrultusunda, Akyazı üzerinde yapılması planlanan Yeni Trabzon Stadı hem büyük bir ilgiyi, hem de büyük tartışmaları beraberinde getirdi. 42.000 kişilik kapasite, çok amaçlı bir kullanım alanı ve deniz kenarında bulunan konumu, bu stadyumu özel kılan özellikler arasında. Yeni Trabzon Stadı son durum olarak ta neredeyse bitme aşamasına gelmiş durumda.

Stadyum içerisinde bulunan yapıların tamamı tamamlanmış ve ince işçilikleri de neredeyse bitme aşamasına gelmiş gibi gözüküyor. Bunun yanında, peyzaj çalışmalarında da bir hayli ilerleme kaydedildiğini söylemek mümkün. Tribün çalışmalarında son aşamaya gelmiş olan stadyumda, bundan sonra uygulanacak çalışmalar ise çatı kaplaması, koltuk düzenlemeleri ve sahanın futbol oynamaya müsait hale getirilmesi olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*